Alkali Su

Alkali Su - Videolar

Alkali Suyun Faydaları ile ilgili VideolarAlkali Yaşam ve FaydalarıDr Shinya Hiromi - Alkali Su ile Kolon Tedavisiİbrahim Adnan Saraçoğlu - Alkali Suyun FaydalarıAntioksidan Alkali Su İyonizeriAsidik Kan ve Alkali Kanın Mikroskoptaki GörüntüsüpH Miracle Diet Sheds The Fat FastEnder Saraç Alkali Suyun Faydalarını AnlatıyorAntioksidan Alkali Su İyonizeri Mesela idrarımız asittir. Terle, idrarla, dışkı ve nefesle hep asit artıkları dışarı atarız. Vücuttaki hücreler için en ideal ortam asit artıklardan arınmış, hafif alkali bir ortamdır. Vücutta daima asit ve alkali dengesi olmalıdır ve bu denge her zaman alkali tarafa kaymış değerde olmalıdır. Bu sebeple bol miktarda alkali iyonize su içilmesi önerilmektedir.
Asit – Alkali Dengesinin olmaması sağlığımız için sorun olabilir
Eğer vücuttaki asit birikimi fazlalaşır, vücudun alkali rezervi azalırsa hücreler sağlıklı fonksiyon gösteremez. Hücre içinde artık çöpler birikir ve denge asit tarafa kayar. Vücudun asitlenmesi tüm hastalıklardaki ortak nedenlerden biridir.

Kilo ile vücudumuzun asitlenmesi arasında ki ilişki:
Asitlenmiş bir bünye az yemek yense dahi kilo kaybetmemeye direnir veya kaybedilen kiloyu çok hızlı geri alır. O sebepten kilo kaybetmek isteyen bir kişi  %20 asitlendiren yiyecekleri, %80 alkali yapan yiyecekler tüketilmelidir. Alkali yiyecek oranını artırarak daha hızlı, sağlıklı ve kalıcı kilo vermek mümkündür.
Her gün hücredeki artıkları ter-idrar-nefes-dışkıyla atıyoruz. Bunu vücudu temizlemek için yapıyoruz. Bu temizliğe yardım etmek için vücudu alkali yapan besinlerden daha çok tüketmeliyiz. Oysa asitlendiren besinler vücutta atılacak çöp mikratını arttırırlar.

Uzmanların uygulattığı diyet programlarının içeriği ise alkali mineraller açısından zengin besinlerden oluşuyor. Dolayısıyla, vücuttaki aşırı yağ birikiminin önüne geçmek ve asidik&alkali dengesini kurarak toksinlerden arınmak için alkali beslenmek ve bilhassa bol su tüketmek gerekiyor. Ancak, bu süreçte içilen suyun niteliği de çok önemli.