Alkali Su

Alkali Su Mikro Moleküler Yapısı

ALKALİ MİKRO MOLEKÜLER SU
NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) analizleri çeşme suyu ve kuyu suyunda, su moleküllerinin oluşturduğu kümelerin içindeki molekül sayısının 10-13 arasında olduğunu ortaya çıkardı.

Suyun iyonizer de elektrolize edilmesiyle bu kümelerdeki molekül sayısı neredeyse yarıya yani 5-6 moleküle iner. Grafikten görüleceği üzere NMR sinyalinin ölçümlediği suyun küme büyüklüğü çizgi erle gösterilmiştir. 65 Hz'lik sinyal salınımı indirgenmiş suyu ve 130 Hz ise çeşme suyunu göstermektedir ki. bu indirgenmiş suyun küme yapısının yaklaşık olarak çeşme suyunun yarısı büyüklüğünde olduğunu ortaya koymaktadır. Bugünlerde, sağlıklı diyet kuralları ve sağlıklı kalmak için ne yediğimize dikkat etmemiz hakkında birçok yazı okuyoruz. Bu mantıklı bir uygulamadır fakat şaşırtıcı olan şudur ki; birçoğumuz bu yediklerimizin yapısındaki ana çoğunluğunun sudan oluştuğunu bilmiyoruz. Sebze ve meyveler %90 oranında sudur, ayrıca balık ve et de yaklaşık %70 oranında sudur. C vitamininin diyetteki öneminin savunucusu olsak da itiraf etmeliyiz ki. bu önemli vitaminin redoks potansiyeli olarak adlandırdığımız etkisi zamanla ve hatta yemek masası hazırlanırken bile hızla kaybolur. Sebze ve meyvelerin ana içeriği olan karbonhidratların molekül ağırlığı 180 iken, suyun molekül ağırlığı sadece 18'dır.
İyon ize suyun düşük moleküler ağırlığı ve yüksek indirgeme potansiyeli ona aktif oksijenin temizlenmesinde üstünlük sağlar. İyonizer elektroliz sırasında, indirgenmiş suyu elektronlarla yüklemekle kalmaz, aynı zamanda indirgenmiş suyun molekül kümelerinin boyutunu da küçültür

 

İndirgenmiş Sudaki Molekül Kümeler:
Elektrolize Edilerek İndirgenmiş Sudaki Molekül Kümeleri
İyonize suyun vücut tarafından işlenmemiş suya göre daha hızlı emilmesinin nedeni budur. Su vücuda çabucak nüfuz eder ve sahip olduğu bol miktardaki elektronlardan aktif oksijenlere hibe ederek biyolojik moleküllerin; hastalıklara sebep olabilecek oksidasyon dan zarar görmeden, doğal olarak yenilenmelerini kolaylaştırır. 

Vücut sıvılarının devamlı olarak asidik olmaları halinde bir çok hastalığın neden olan “asidosis” oluşur.

Alkali İyonize Suyun Özellikleri (ÖZETLEME)
Küçük Moleküler Küme Yapısı
Suyun moleküler kümesinin küçülmesi hareketliliğinin artmasını sağlayarak vücuttaki kötü ve artık maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaşır. Vücuttaki artık madde fazlalığının yaşlanma ve rahatsızlıklara neden olduğu dikkate alındığında bu önemli bir durumdur. Alkalin iyonize su küçük moleküler küme yapısı ve yüksek hareketlilik özelliği ile vücuttaki atık maddeleri süratle dışarı atar.
Yararlı Aktif Mineraller
Hayvanlar, sebzeler ve suda birçok değişik mineral bulunur. Tüm yaşamsal ilerleyiş ve vücut işlevlerinin uygun şekilde devamı için çok değişik mineraller gerekir. Alkali iyonize suyun içinde bulunan mineraller iyonik formda olduklarından vücut tarafından çok daha kolayca emilirler.
Vücudun Onarımı ve Yenilenmesi
Organlara zarar veren bakterilerin kontrolü ve yararlı bakterilerin arttırılması…
Bağırsaklarda türlerine göre faydalı ve zararlı olarak sınıflandırılan yaklaşık 100 tür bakteri ve trilyonun üstünde mikro organizma yaşamaktadır.
Alkalin iyonize su organlara zarar veren (organları çürüten veya çürümüş maddede yetişen) bakterileri kontrol ederek hastalıklardan korur. Alkalin iyonize su vücuttaki yararlı bakterilere yardımcı olan ve vücudun yenilenmesine yardımcı olan tek sudur
Serbest Radikaller (Aktif Oksijenler)
Serbest radikaller düşük elektrona sayısına sahip olması nedeniyle çevresindeki maddelerle kolayca birleşebilen dengesiz yapıdaki oksijendir. Yüksek oksidik güce sahip olan serbest radikaller başta kanser olmak üzere birçok hastalık ve yaşlanma ile ilişkilidir. Alkali iyonize suda serbest radikaller bulunmaz ve temas ettiği serbest radikalleri nötralize eder.
http://www.engineeredlifestyles.org/image-files/hexagonal-water-crystal.png
Heksagonal Molekül Yapısı
Su molekülleri 13 ila 15 molekülden oluşur. İnsan vücudu için en dengeli ve doğal yapıya sahip heksagonal su ise 6 su molekülünden oluşur. Bir insanın hücresinin bağlantılı olduğu 70.000 molekülün %60 ila 65’ini heksagonal su molekülleri oluşturur. Alkali iyonize su, insan vücudunun en çok tercih ettiği bu özelliğine sahip tek sudur.