Alkali Su

Diyabete en iyi önlem..

ALKALİ SU VE DİYABET
http://kangen-singapore.com/wp-content/uploads/2012/09/Insulin_Injection.jpgYetişkin hastalığı olan diyabet, ensüline bağımlı olmayan diyabet ( Tip-II) olarak adlandırılır.

Aşağıda bu hastalığın Amerikan Tıp Kurumuna ait “Aile Tıp Rehberindeki tanımı yer almaktadır.
Diyabetin bir türü olan ensüline bağımlı olmayan diyabet; pankreastaki hücrelerin vücut için yeterli ensülin üretmemesi nedeniyle olur ve genellikle 40 yaşının üstündeki kişileri etkiler. Bu tür diyabet rahatsızlığı olan kişiler genellikle çok fazla yerler ve oldukça kiloludurlar.
Onların aşırı yemesi kanlarında aşırı glikoz olmasına sebep olur ve pankreas ise bu glikoz miktarı ile örtüşebilecek miktarda ensülin üretemez. Yanısıra, soya çekim de bu tür diyabetteki önemli bir faktördür. Nerdeyse her üç vakadan birinde hastalığın nedeni o kişinin aile soy geçmişinde bu rahatsızlığın olmasıdır.
Yaş ise bir diğer faktördür. Zira pankreasın verimliliği yaşa bağlı olarak azalmaya başlar. Pankreas vücuttaki en yüksek pH değerine sahip vücut sıvısını üretir. Pankreas suyu pH 8,8 değerindedir ve çok yüksek alkali özelliğe sahiptir.
Vücudumuzdaki kasiyum iyonlarının azalması ensülin hormonunun üretilme işlemini azalmasına ve kanın asidik duruma gelmesine neden olur.  Asidik atıklar nedeniyle tıkanan kan damarları, fazla protein üretilmesine sebep olarak pankreasın ensülin üretme işlevini engeller. Alkali su, içerdiği kalsiyum iyonları ile aşırı protein oluşumunu engelleyerek bu durumun düzelmesine yardımcı olabilir.
"Alkaline water, produced by a water ionizer, has become the most important advancement in health care since Sir Alexander Fleming's discovery of the Penicillin." 
Dr. William Kelly, 
College of Metabolic Medicine, 
Author, "Cancer Cure"

PH DEĞERİ YÜKSEK ALKALİ SU…

Alkali su tedavilerinde, Dr Japonya Keijiro Kuwabara klinik alkali su kullanılmasıyla oldukça başarılı bir diyabet tedavisi sürdürmüştür. O 49 yaşındaki bir insülin bağımlısı diyabet hastasına; Sadece bir aylık alkali su kullanım ile, şeker sayısı önceden 300mg/dl bir ay, hemen hemen saptanamaz düzeye inmiştir. Pankreas kendi pH değeri 8.8 ile en yüksek pH vücut sıvılarının birini, pankreas suyu üretir. Vücuttaki kalsiyum iyonlarının bir sıkıntısı üretimi ve insülin hormonunun serbest bırakılmasını bozar. Bu da bir asidik kan duruma yol açar. Aşırı protein birikimine neden tıkanmış kan damarları da pankreas fonksiyonunu bozar. Alkali su, iyonize formda ve aşırı protein oluşumunu önlemeye yardımcı olarak kalsiyum sağlayarak, bu durumu önlemek ve iyileşmesine yardımcı olabilir.

Suda bulunan aktif oksijenin vücutta oksidasyona sebep olması ile hücrelerin yapısını bozarak çok çeşitli hastalıklara yol açtığı bilinmektedir

Su tüm canlılar için hayatın kaynağıdır. İnsan vücudunun %60-70’i olduğu gibi bazı hayvan ve bitkilerin vücudunda % 90 kadar yüksek bir oranda bulunabilir. Bitkilerde fotosentez için gerekli bir maddedir. Su besin maddelerinin çözünmesi için gerekli olduğu kadar besin maddelerinin yakılmasını sağlayan reaksiyonlar için de gereklidir. Kanın büyük bir kısmı (%80) sudur. Kan, besinlerin ve atık maddelerin vücutta taşınmasını sağlar. Bitkiler kendileri için gerekli mineralleri su ile alırlar. İnsanlar vücutlarındaki proteinlerin yarısını, glikojenin (karbonhidrat) hepsini yitirseler hayatlarına devam edebilirler; fakat suyun % 10'unun kaybı büyük aksaklıklara, % 20'sinin kaybı ölüme yol açar. Su eşsiz fiziksel ve kimyasal özellikleriyle yeryüzündeki canlılığın en büyük destekçisidir.

Eğer insan vücudunun %60-70'i sudan oluşuyor ise, susuz yaşayamıyorsak, su hayattır diyorsak hayatımızın her anında kullanmış olduğumuz suya önem göstermemiz gerekir. Öyleyse şu andan itibaren hayatımıza gereken değeri verip araştırmaya başlayalım. Eğer içtiğimiz su iyiyse bizde iyi oluruz en azından %60-70'lik kısmımız iyi olur buna emin olabilirsiniz.
Suda bulunan aktif oksijenin vücutta oksidasyona sebep olması ile hücrelerin yapısını bozarak çok çeşitli hastalıklara yol açtığı bilinmektedir. Dünya sağlık örgütünün (WHO) bir deklarasyonunda “eğer hergün düzenli olarak iyileştirilmiş alkali su içersek kanser dahil tüm hastalıkların %80 oranında azalacağı tahmin edilmektedir” açıklamasını yapmıştır.


http://www.bawellwaterionizers.com/images/newimages/filtering_alkaline_ionized_water.jpg

Alkali su cihazı kullanıp alkali su içere;  yüksek kan basıncı, pre-eklampik toksima, kalp hastalıkları, egzama, alerji, sindirim sistemi problemleri, diyabetikler, obezite, yüksek tansiyon, alzheimer, nöralji, diz kireçlenmesi, kronik yorgunluk, uykusuzluk, astım, hemoroid, bağırsak düzensizlikleri, gastrik ülser gibi hastalıklardan iyileşen insanlar olduğu rapor edilmiştir.
Alkali su iyileştirme sistemini tercih edip kullanmaya başladığınız andan itibaren en geç 2 hafta içerisinde olumlu etkilerini siz de bire bir hissedeceksiniz. Düzenli olarak kullanırsanız kronikleşen rahatsızlıklarınızdan kurtulacağınız gibi hücrelerinizin yenilenmesiyle gençlik pınarı diye tabir ettiğimiz sistemin etkilerini çok net görecek, iyi uyuyup güne enerjik başlayacak ve günboyu enerji dolu olacaksınız. İçmek için kullanmadığınız hatta yemeklerinizde, çay-kahve bile yaparken kullanmadığınız musluk suyunuz alkali su iyileştirme sistemi ile tam anlamıyla şifalı su haline dönüşecektir.
http://vimeo.com/1972549